اخبار اتحادیه

دانشگاه های پیشتاز در آموزش مجازی

دانشگاه های پیشتاز در آموزش مجازی

مسئول کمیته فنی و مهندسی شورای برنامه‌ ریزی وزارت علوم گفت: وزارت علوم باید از طریق پرتال این وزارتخانه بستر و زیرساخت های لازم طرح آموزش مجازی متن باز ایجاد کند تا دانشگاه‌ ها به صورت همگن تقویت شوند.

دکتر رضا روستا آزاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت طرح آموزش مجازی متن باز گفت: آموزش مجازی متن باز در سطح گسترده برنامه ریزی شده است تا دانشگاه‌ های بزرگ بتوانند متن آموزشی خود را برروی اینترنت قرار دهند تا تمام دانشگاه ها به متون آموزشی با کیفیت دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: درحال حاضر از 1500 درس گروه، حدود 400 درس گروه روی اینترنت به صورت الکترونیکی قرار گرفته است.

دانشگاه های پیشتاز در آموزش مجازی
دانشگاه های پیشتاز در آموزش مجازی

مسئول کمیته فنی و مهندسی شورای برنامه‌ ریزی وزارت علوم افزود: آموزش متن باز مراحل خوبی را طی می کند، دانشگاه‌ های تهران، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، علم و صنعت و برخی دانشگاه‌ های شهرستان مانند صنعتی اصفهان فعالیت هایی در زمینه آموزش متن باز به صورت پراکنده فعالیت‌ هایی را انجام داده اند ولی وقت آن است که در این زمینه تحولی ایجاد شده و به صورت یکپارچه در تمام دانشگاهها اجرا شود.

وی افزود: وزارت علوم باید از طریق پرتال این وزارت خانه بستر و زیرساخت های لازم را در این خصوص فراهم کند تا دانشگاه‌ها به صورت همگن تقویت شوند.

به گزارش مهر، طرح آموزش مجازي متن باز با هدف کار آمد سازي و به روز کردن برنامه هاي درسي دانشگاه‌ هاي کشور از طريق شبکه مجازي تدوين شد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

اتحادیه دانشگاها و موسسه های آموزش عالی غیردولتی - غیر انتفاعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا