اخبار اتحادیه

اتحادیه مجازی چیست ؟

اتحادیه مجازی چیست ؟

درین مقاله می‌خواهیم بدانیم که اتحادیه مجازی چیست؟ سایتی که به صورت مجازی کسب و کارها را رونق می‌دهد و تمام کارها از جمله کسب و کار و نحوه شکایات و دیگر موارد را از طریق اتحادیه مجازی حل و فصل و بررسی می‌کند سایت مجازی نام دارد.

 سایت اتحادیه کشوری، کسب و کارهای مجازی با هدف صدور مجوز رسمی برای کسب و کارهای مجازی و اینترنتی و پیگیری شکایات از این کسب و کارها راه اندازی شده است.

در این اتحادیه مجازی این امکان فراهم شده است که اگر کسی از کسب و کار مجازی شکایت دارد می تواند به اتحادیه شکایت کند. نحوه شکایت و پیگیری آن در این سامانه به این روش است که وارد سایت اتحادیه مجازی شده و گزینه شکایت را انتخاب میکند.

برای مشاهده ، سایت اتحادیه کشور در رابطه با کسب و کارهای مجازی از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور در طول شبانه روز و حتی ایام تعطیل تماس حاصل فرمایید.

در جامعه امروزی با رشد علم و تکنولوژی و در کنار آن دو سال زندگی با کرونا روند زندگی، ارائه کالا و خدمات تغییرات زیادی پیدا کرده و به همین دلیل بسیاری از مشاغل، خدمات و کالاهای خود را به صورت مجازی و اینترنتی به متقاضیان و مشتریان خود ارائه می دهند.

اینترنتی و غیر حضوری شدن کارهای زیادی امروزه علاوه بر مزیت های زیادی که دارد، معایبی مثل کلاهبرداری اینترنتی و دزدی از این روش را نیز به همراه داشته است .

 

به همین دلیل ضرورت پیدا کرد که برای افرادی که به صورت مجازی کسب و کاری راه انداخته‌اند کسب مجوز بگیرند و بعد اقدام به ارائه خدمات کنند. گرفتن مجوز بسیار بیشتر از قبل احساس می شد.

 

از طرف دیگر توجه داشته باشید که هنگامی که افراد داوطلب کالا و خدمات از کسب و کارهای مجازی که انجام می دادند ضرر می کردند، باید میتوانستند اقدام به شکایت نموده و این ضرر را از اتحادیه که مجوز کسب و کار برای آنها صادر کرده پیگیری می کردند.

 

به همین دلیل نحوه این پیگیری ، مراحل مخصوص به خود را دارد که باید در سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی به آدرس ecunion.ir واردشده وشکایت خود را ثبت کنند تا به آن رسیدگی شود.

 

بنابراین ما در این مقاله قصد داریم به معرفی سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و امکانات و کالاهای آن بپردازیم و در ادامه روش شکایت و پیگیری افرادی که متضرر شده‌اند را برای شما توضیح دهیم و چگونگی وارد شدن به این سامانه را برای شما شرح دهیم.

 

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم کاربران و مشتریان برای ورود به سایت اتحادیه کشوری کسب و کارها و خدمات مجازی به آدرسecunion.ir مراجعه کنند

 

معرفی سایت اتحادیه مجازی

اتحادیه مجازی چیست ؟
اتحادیه مجازی چیست ؟

در اینجا می خواهیم به معرفی سایت اتحادیه مجازی بپردازیم. بر اساس بند ۲۱ ماده ۱ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مجوز کسب و کار هر نوع اجازه کتبی ،اعم از مجوز ،پروانه اجاره نامه، گواهی جواز، استعلام ،موافقت یک نوع تاییدیه یا مصوبه  می باشد.

 

که برای شروع ،ادامه ،توسعه و بهره‌برداری فعالیت های اقتصادی توسط دستگاه‌های اجرایی و یا اتحادیه صادر می‌شود که کاملاً قانونی بوده و توسط این مجوز فرد می تواند به کسب و کار اینترنتی بپردازد.

 

بر اساس این ماده مجوز کسب و کار نوعی تاییدیه بر قانونی بودن فعالیت کسب و کار دارای مجوز می باشد و اشخاص می توانند فعالیت خود را در فضای مجازی به صورت قانونی شروع کنند .

 

همانطور که میدانید یکی از انواع فعالیتها که امروزه و با استفاده از اینترنت شروع شده ،کسب و کارهای اینترنتی و مجازی می باشد.

 

از آنجا که امکان گفتگوی حضوری خریدار و فروشنده وجود ندارد و این ارتباط فقط در محیط فضای مجازی انجام می پذیرد. امکان سوء استفاده دزدی و کلاهبرداری اینترنتی به شدت وجود داشته به همین دلیل در سال‌های اخیر مجوز برای کسب و کارهای اینترنتی یک ضرورت به حساب می آید.

 

ضمن اینکه سامانه ای باید وجود داشته باشد که بر روی کسب و کارهای فضای مجازی نظارت کرده و پیگیر شکایات احتمالی افراد از کسب و کارهای مجازی دارایی مجوزباشد.به همین دلیل لزوم اتحادیه مجازی و سایت برای شکایات بیشتر از قبل احساس شد.

 

بنابراین چند سالی است که سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی راه اندازی شده است و خدمات قابل توجهی را نیز ارائه می‌دهد. خدماتی مثل صدور و پیگیری مجوز، پیگیری شکایت از کسب و کار های دارای مجوز از اتحادیه و امکان جستجوی فعالیت های دارای مجوز از این اتحادیه را ارائه می دهد.

 

البته این کار برای راحتی هر چه بیشتر کسب و کارهای مجازی صورت می گیرد کسانی که قصد شکایت از کسب و کارهای اینترنتی و فضای مجازی را دارند علاوه بر استفاده از این سامانه می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی،  شکایت خود را ثبت کرده تا اتحادیه مجازی به آن رسیدگی کند.

 

امکانات سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی

کسب و کارهای مجازی
کسب و کارهای مجازی

حال می خواهیم امکانات سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی را بدانیم در قسمت قبل، سایت اتحادیه کسب و کارهای مجازی را معرفی کرده و گفتیم که این سایت همانند سامانه تمدید پروانه کسب، دارای امکانات متعدد و به روزی میباشد که با ورود به آدرس سامانه اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی یعنی  ecunion.ir در دسترس متقاضیان و داوطلبان خواهد بود.

 

  • امکانات سایت

 

در این قسمت از مقاله قصد داریم به معرفی امکانات این سایت بپردازیم. امکانات این سایت را این طور می توان بیان کرد:

 

  • پرداخت

 

یکی از امکانات سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی بوده که با ورود به سامانه آن در دسترس متقاضیان قرار می گیرد گزینه پرداخت می باشد.

 

که افراد از طریق آن باید حق عضویت سالانه خود را در اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی بپردازند که متاسفانه هنوز فعال نمی باشد.

 

  • استعلام مجوز

 

از دیگر امکانات سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی استعلام مجوز بوده چنانچه فردی قصد خرید از یک سایت مجازی را دارد. برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی و اطمینان از معتبر بودن آن می‌تواند، آدرس دامنه سایت مورد نظر را از راه این گزینه جستجو کرده و از عضویت در آن در اتحادیه و معتبر بودن کسب و کار مطمئن شود.

 

متاسفانه در حال حاضر این بخش قادر به ارائه خدمات می باشد مجوز کسب و کار اینترنتی شامل مجوز های عمومی یا همان گرفتن نماد اعتماد و مجوز های اختصاصی برای هر صنف و شغلی می باشد .

 

مجوز عمومی را باید از اینماد ،دریافت نمود تا مجوز اختصاصی از درگاه ملی، و مجوزهای کسب و کار دریافت شود. فرد متقاضی کسب و کارهای اینترنتی حتماً باید مجوز را دریافت کند تا بعدها دچار مشکلات بزرگی نشود و یا حداقل اگر ضرری متوجه شد بتوانند از طریق اتحادیه شکایت کند.

 

  • پیگیری

 

پیگیری یکی دیگر از امکانات سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی می باشد .متقاضیان کسب و کار مشاغل در فضای مجازی می توانند امور مربوط به صدور مجوز و یا تمدید آن را پیگیری کنند اما متاسفانه در حال حاضر این امکان وجود ندارد و سایت قادر به ارائه خدمات به متقاضیان این امر نیست.

 

  • شکایت

 

متقاضیانی که به هر دلیلی که در کسب و کار خود را ضرر كرده اندو یا از آنها کلاهبرداری و دزدی شده است و قصد شکایت از کسب و کارهای مجازی را دارند میتوانند از امکان شکایت که در سایت وجود دارد گزینه شکایت را انتخاب و آن را ثبت کنند.

 

قابل ذکر است متقاضیان برای شکایات خود باید مدرک معتبر ،ادعای خود مثل فیش واریزی، فاکتور کالای خریداری شده، تصویر کالا یا خدمت مورد نظر و یا هر مدرک دیگری که دارند را در سامانه بارگذاری کنند.

 

  • سوالات متداول

 

از دیگر امکاناتي که در این سامانه برای متقاضیان وجود دارد سوالات متداولی است که احتمال دارد متقاضیان برایشان پیش آید به همراه پاسخ آنها در خصوص خدمات و امکانات سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی گذاشته می شود.

 

متقاضیان می توانند وارد سایت شده قسمت سوالات متداول را کلیک کرده و به آنها دسترسی پیدا کرده و آنها را مطالعه کنند.

 

بعد از اینکه توضیحات کامل در خصوص امکانات سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی دادیم در ادامه این مقاله قصد داریم درباره یکی از این امکانات که شکایت  از کسب و کارهای مجازی عضو اتحادیه میباشد صحبت کنیم و بگوییم که نحوه شکایت در این خصوص چه مراحلی را باید طی کرد و این شکایت چگونه خواهد بود.

 

روش ثبت شکایت در سایت اتحادیه مجازی

 

 

روش ثبت شکایت در سایت اتحادیه مجازی را می خواهیم برای کاربران عزیز توضیح دهیم.

 

در قسمت های بالا توضیح دادیم که سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی چه امکاناتی دارد و گفت  یکی از این امکانات که با ورود به سامانه در دسترس متقاضیان و کاربران قرار می‌گیرد  شکایت از کسب و کارهای اینترنتی دارای مجوز از این اتحادیه میباشد.

 

به همین دلیل در ادامه مطالب قصد داریم درباره چگونگی شکایت از کسب و کارهای اینترنتی در سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی توضیح مفید و ارزنده ای را در اختیار شما قرار دهیم

مراحل شکایت در فضای مجازی را این‌گونه می‌توان بیان کرد:

 

در ابتدا فرد باید برای ورود به سامانه آدرس    ecunion.ir را در مرورگر خود جستجو کند تا وارد صفحه اصلی شود.

 

در مرحله بعد باید در قسمت پایین صفحه گزینه شکایت را انتخاب کند.

 

در این قسمت در کادرهای مربوطه اطلاعاتی مثل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره همراه و پست الکترونیک خود را وارد کرده و در قسمت وضعیت دامنه مشخص کند که سایت اینترنتی مورد نظر عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی میباشد یا خیر.

 

بعد از اینکه آدرس پیج اینترنتی مورد شکایت را در کادر مربوط به شرح شکایت، موضوع شکایت خود را مطرح کرد.به  قسمت بعد برود.

 

در قدم بعدی باید مدارک اثبات برای ادعای خود مثل تصویر رسید ،واریز، فاکتور صادر شده برای کالا یا خدمات یا هر مدرکی که دارد را داخل سایت بارگذاری کرده و گزینه ثبت را انتخاب کند.

 

اگر فردی تصمیم دارد که به صورت حضوری شکایت خود را ثبت کنند با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه و مدرکی که ثابت کند آنها متضرر شده اند یا از آنها کلاهبرداری شده است باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند .

 

بعد از طی شدن مراحل و نحوه شکایت در سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی یک کد رهگیری برای پیگیری های بعدی به فرد داده خواهد شد.

 

جمع بندی

 

در صورتی که درباره تمام موارد بالا که ما در این مقاله به آنها اشاره کردیم مشکل یا ابهامی داشتید با مراجعه به سایت ما می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

 

مرکز مشاوره ما با چندین سال سابقه در این زمینه به صورت ۲۴ ساعته و در طول شبانه روز حتی ایام تعطیل هم به صورت حضوری و هم آنلاین در اختیار شما هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد.

 

شما به راحتی و با گرفتن یک شماره می توانید پاسخ تمام سوالات خود در زمینه کسب و کارهای اینترنتی و اتحادیه مجازی را بگیرید. کارشناسان ما در این زمینه تجربه بسیار بالایی داشته و می‌توانند به راحتی شما را راهنمایی کرده فقط هزینه تلفن که آن هم بسیار ناچیز است را شما باید بپردازید.

مشاهده بیشتر

مدیریت

اتحادیه دانشگاها و موسسه های آموزش عالی غیردولتی - غیر انتفاعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا